Nézd meg négy felejthetetlen olimpiai pillanatot [videó]

(Képforrás: Reprodukció / London 2012)

A londoni olimpia hamarosan kezdődik, és lehetetlen, hogy ne felejtsük el az emlékekben megjelölt néhány pillanatot az olimpia történetében, akár a legyőzés, a határozottság, akár az izgalmas előadások példáival. A Mashable-i emberek számos ilyen pillanatot összegyűjtöttek, és az alábbiakban megtekintheti a választásunkat:

Kerry sztrájkolta

A fenti videó az amerikai Kerry Strugot ábrázolja, aki, bár nem a csapat legjobb tornásza, példájává vált a túllépésről, ha részt vett egy versenyen, még a láb csavarása után is, segítve a csapatot az érmet nyerni. arany az 1996-os atlanta olimpián.

Nadia Comăneci

A román fiatal nő, Nadia Comăneci volt az első tornász, aki 10 pontot kapott az aszimmetrikus rudakon elért tökéletes teljesítményéért, amelyet 1976-os montreali olimpián értek el, amikor csak 14 éves volt. Nadia továbbra is a világ sportbálja.

Derek Redmond

Az 1992-es barcelonai olimpián a Derek Redmond brit futó volt a legnagyobb kedvenc a 400 méteres verseny megnyerésében, amikor nem sokkal a rajt után sérült az Achilles-ín. Ahelyett, hogy a pályát hordágyon hagyta volna, Redmond lecsúszott az áramkörről, amely az összes olimpiai játék egyik ikonikus jelenetet jelentette.

Usain Bolt

Usain Bolt jamaikai sportoló valószínűleg minden idők legnagyobb sprintere, érmek és világrekordok gyűjteményével. A fenti videó a csodálatos karrierje néhány legjobb pillanatát mutatja be.

A Mashable webhely munkatársai által kiválasztott videók teljes listájáért megtekintheti ezt a linket.

Források: YouTube és Mashable