Az infographics összehasonlítja az atléta teljesítményét a 116 éves olimpián

Az amerikai újság infographic összehasonlítja az atléta teljesítményét (Képforrás: The New York Times)

A New York Times három animált infográfia sorozatát tette közzé, amelyek összehasonlítják az olimpiai játékok 116 éve futó (100 méter), úszás (100 méter) és távolugrás sportolóinak teljesítményét.

Az egyik leglenyűgözőbb infographics a jamaikai Usain Bolt által a 100 méteres sprintversenyen a közelmúltban elért rekordból vett vonal. Ha az elmúlt nap este 5-ben versenyzett volna - amikor Bolt hihetetlen 9, 63 másodperc pontot tett és a világ leggyorsabb embere lett -, az 1816-os olimpiai bajnok, Francis Lane lett volna 23, 6 méter. távolság a bajnoktól.

A diagram azt mutatja, hogy messze van-e más rekordkészlet Usain Bolt-tól (Képforrás: The New York Times)

Jim Hynes amerikai sportoló, aki 1968-ban volt az első, aki megtörte a 10 másodperces akadályt, 3, 2 méterre lenne a versenyvezetőtől. A több mint egy évszázados versenyben az Egyesült Államok 40 érmet nyert a 100 méteres versenyen, jelezve, hogy ez az ország kiemelkedik ezen a sportágon.

Azonban a lenyűgöző dolog, annak ellenére, hogy az összes márka, amelyet az infographic hoz, az az, hogy a sportolók teljesítményében az 1816 óta bekövetkező eltérés mindössze 3 másodperc.

Forrás: The New York Times